Vajinismus Nedir?

vajinismus nedir

Vajinismus Nedir?

Vajinismus Nedir ?

Antalya Cinsel Terapi sitesi olarak, cinsel uyum sorunu yaşayan kişileri bilgilendirmek amacıyla yazılar yayınlıyoruz. “Vajinismus Nedir?” başlıklı yazımızla “vajinismus tedavisi, vajinismus tedavi merkezleri, vajinismus egzersizleri, vajinismus ne demek, vajinismus hastalığı nedir, vajinismus nasıl geçer, vajinismus belirtileri nelerdir” gibi birçok soruya cevap vermeye ve vajinismus hastalığı hakkında genel bilgi vermeye çalışıyoruz.

Burada yazılanlar vajinismus tedavisi amacı taşımaz, kesinlikle bilgilendirmek amaçlıdır.

Vajinismus Nedir ?

Vajinismus, cinsel ilişki sırasında vajinada rahatsız edici şekilde yanma ve ağrı hissi veren, cinsel birleşmede yaşanan güçlükler ya da tamamen birleşmenin mümkün olmadığı bir cinsel işlev bozukluğudur. Vajinismus belirtileri cinsel ilişkiyi mümkün kılmaz, kılsa da cinsel birleşme bir eziyete dönüşür, cinsellikten haz aldırmaz. Vajinismus hastalığı nedir sorusu, daha çok internet kullanıcılarının kullandığı bir ifade olsa da, bize göre vajinismus bir hastalık değildir. Vajinismus, çiftlerin yaşadığı cinsel uyumsuzluklardan bir tanesidir. Erken boşalma ve cinsel isteksizlik gibi bir cinsel uyumsuzluktur.

Vajinismus Belirtileri Nelerdir ?

Aşk kasları olarak da bilinen pelvik taban kaslarının istemsiz ve kontrolsüz biçimde kasılması, bütün bunlar oluşurken kadının ağrı hissinin eşlik ettiği itme ve cinsel birleşmeden uzaklaşmasıdır. Vajinismus çoğunlukla cinsel birleşmeye izin vermez. Birleşme gerçekleşse de ağrılı olur. Böylesi bir deneyimde kadının ve erkeğin cinsellikten zevk alması mümkün olmaz ve cinsellik tamamlanmadan sonuçlanır. Süregiden bu durumda cinsel isteksizlik ve cinsel soğukluk gelişebilir.

Vajinismus Tedavisi İçin Cinsel Terapi

Eğer cinsel ilişki sırasında acı ve benzeri durumlar yaşıyor ve cinsel ilişkiye girmekte zorlanıyor ve hiç başarılı olamıyorsanız, öncelikle cinsel terapi konusunda uzman bir terapiste başvurmanızı öneririz. Bir kez psikoterapiste ulaştığınızda vajinismus hastalığı olup olmadığını farkeder, çözüm için atacağınız adımları öğrenebilirsiniz. Antalya vajinismus tedavisi konusunda çalışan birçok terapiste sahiptir.

Vajinismus Nedir başlıklı bu yazımızı burada bitiriyoruz. Cinsel sorunlarınızla ilgili daha fazla bilgi almak için sitemizdeki diğer yazılarımıza da bir göz atabilirsiniz.

 

©2019 Antalya Klinik Psikolog, Antalya Cinselterapist, Ali Bıçak, Her Hakkı Saklıdır.

Antalya Cinsel Terapi içeriğini sürekli yeniler, yeni içerikler üretmeye devam eder. 

Antalya Vajinismus Nedir?

Antalya Vajinismus Nedir ?

Antalya Vajinismus Nedir? Antalya cinsel terapi sitesi olarak, “Antalya Vajinismus Nedir?” sorusunun …

Antalya Cinsel Terapi Nedir

Antalya Cinsel Terapi Nedir ?

Antalya Cinsel Terapi Nedir ? Sizler için hazırladığımız bu videoda, cinsel terapiyle …

Antalya Erken Boşalma Tedavisi

Erken Boşalma Tedavisi

Antalya Erken Boşalma Tedavisi Antalya erken boşalma tedavisi yazımızı, erken boşalma, …

antalya erken boşalmadan kurtulmak

Antalya Erken Boşalmadan Kurtulmak

Antalya Erken Boşalmadan Kurtulmak Antalya Cinsel Terapi sitesinde cinsel işlev bozukluklarına …

erken boşalma sebepleri

Erken Boşalma Sebepleri

Erken Boşalma Sebepleri Antalya Cinsel Terapi sayfamızda, cinsel uyumsuzluklarla ilgili bilgilendirici …

erken boşalma nedir

Erken Boşalma Nedir ?

Erken Boşalma Nedir ? Erken Boşalma Nedir ? başlıklı yazımızda erkeklerin karşılaştığı, …