Antalya Cinsel Terapi Nedir ?

Antalya Cinsel Terapi Nedir

Antalya Cinsel Terapi Nedir ?

Antalya Cinsel Terapi Nedir ?

Sizler için hazırladığımız bu videoda, cinsel terapiyle ilgili birçok sorunun cevabını bulabilirsiniz. “Cinsel Sorunların Kaynağı, Cinsel Sorunlar İlişkiyi Nasıl Etkiler, Cinsel Terapi İçin Çift Terapisinin Önemi” gibi başlıklar altında cinsel terapi konusunu ele alıyoruz.

Cinsel Sorunların Kaynağı

Cinsellik, kişinin bedeni ve ruhunu bir başkasıyla yakınlaşıp, bağlanıp, paylaşmasıdır. Yakınlık korkusu, bağlanma problemi yaşayan kişiler cinsel uyumsuzluk geliştirebiliyorlar. Kimlik, kişilik gelişiminde yaşanan travmalar, bilişsel çarpıtmalar ve davranışçı öğrenmeler cinsel sorunlara kaynaklık edebiliyor.

Cinsel Sorunlar İlişkiyi Etkiler

Cinsel sorunlarla ilişki sorunları iç içe geçmiş olabilir. Bazen ilişkideki çözümlenmemiş çatışmalar, bazen duygusal problemler cinsel sorun yaratabilir. Bu yüzden herhangi bir cinsel sorunu çözümlemek için ilişkideki çatışmaları çözmeden ilerlemek mümkün olmadığına inanıyoruz. Cinsel terapist olarak ilişki ve cinselliği birlikte ele alıyoruz.

Antalya Cinsel Terapi İçin Çift Terapisinin Önemi

Cinsel sorunlar çiftin ilişkisinde varolur. Bu yüzden cinsel terapist olarak benim tercihim, çiftin cinsel terapiye birlikte katılması yönündedir. Herhangi bir cinsel sorun, erken boşalma ya da vajinismus sadece kadının ya da erkeğin değil ikisinin ortak sorunudur. Sorunun oluşumu ve sürekliliğinde her ikisinin de payı olabiliyor.

Antalya ‘da cinsel sorunlar için bütüncül, sistemik, yapısalcı, duygu odaklı ve transaksiyonal analiz gibi birçok farklı yaklaşımla ilerliyoruz. Cinsel terapide disiplinler arası yaklaşımı esas alıyoruz. Gerektiğinde farklı uzmanlık alanlarından destek alıyoruz. İhtiyaç görüldüğünde danışanların jinekolog ve ürolog görüşü için başvurmalarını istiyoruz.

Seanslarda bilgilendirme, evde bireysel ve eşli uygulamalar şeklinde ilerliyoruz. Seanlarda öğrenilen davranışçı uygulamaları, evde oluşturulan ideal ortamda sürdürmelerini istiyoruz. Antalya ‘da vajinismus ve erken boşalma sorunu yaşayan çiftler için cinsel terapi desteği sağlıyoruz.

“Antalya cinsel terapi nedir?” başlıklı videomuzu izledikten sonra cinsel sorunlarla ilgili daha fazla bilgi edinmek isteseniz sayfamızdaki cinsel terapi ile ilgili yazıları okuyabilir, cinsel sorunlarla ilgili videolarımızı izleyebilirsiniz. Özellikle cinsel sorununuz olduğunu düşünüyor ve Antalya ‘da cinsel terapi desteğine ihtiyaç duyuyorsanız da Cinsel Terapist Ali Bıçak’ın sayfasını ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.

 

©2019 Antalya Klinik Psikolog, Antalya Cinselterapist, Ali Bıçak, Her Hakkı Saklıdır.

Antalya Cinsel Terapi içeriğini sürekli yeniler, yeni içerikler üretmeye devam eder.

Antalya Vajinismus Nedir?

Antalya Vajinismus Nedir ?

Antalya Vajinismus Nedir? Antalya cinsel terapi sitesi olarak, “Antalya Vajinismus Nedir?” sorusunun …

Antalya Cinsel Terapi Nedir

Antalya Cinsel Terapi Nedir ?

Antalya Cinsel Terapi Nedir ? Sizler için hazırladığımız bu videoda, cinsel terapiyle …

Antalya Erken Boşalma Tedavisi

Erken Boşalma Tedavisi

Antalya Erken Boşalma Tedavisi Antalya erken boşalma tedavisi yazımızı, erken boşalma, …

antalya erken boşalmadan kurtulmak

Antalya Erken Boşalmadan Kurtulmak

Antalya Erken Boşalmadan Kurtulmak Antalya Cinsel Terapi sitesinde cinsel işlev bozukluklarına …

erken boşalma sebepleri

Erken Boşalma Sebepleri

Erken Boşalma Sebepleri Antalya Cinsel Terapi sayfamızda, cinsel uyumsuzluklarla ilgili bilgilendirici …

erken boşalma nedir

Erken Boşalma Nedir ?

Erken Boşalma Nedir ? Erken Boşalma Nedir ? başlıklı yazımızda erkeklerin karşılaştığı, …