Antalya Vajinismus Nedir ?

Antalya Vajinismus Nedir?

Antalya Vajinismus Nedir ?

Antalya Vajinismus Nedir?

Antalya cinsel terapi sitesi olarak, “Antalya Vajinismus Nedir?” sorusunun cevabını arayan çiftler için cinsel sorunlar hakkında bilgilendirici bir yazı hazırladık. Yazı dizimizin bu bölümünde, “Vajinismus olduğumu nasıl anlarım?, Çeşitli vajinismus deneyimleri, vajinismus türleri, birincil vajinismus, ikincil vajinismus” başlıklarının Antalya ‘da vajinismus tedavisi için psikolog, cinsel terapist, psikoterapist arayanlara yardımcı olacağını düşündük.

Vajinismus Olduğumu Nasıl Anlarım?

Vajinismus  yaşamanın yaşı yok. Yaşlı olsuni genç olsun her yetişkin kadın vajinismusla başetmek durumunda kalabilir. Hiçbir cinsel deneyim yaşamamış olanın da, yıllarca uyumlu bir cinsel yaşamı olanın da vajinismus sorunu olabilir. Tabii ki her kadın “vajinismus nedir?” diye merak eder ve vajinismusu aynı yolla deneyimlemez.

Çeşitli Vajinismus Deneyimleri

Vajinismus sorunu olanlar, ilişkiye girememesi neticesinde  cinsel sağlıkla ilgili birtakım eylemleri yaşamakta zorlanırlar. Cinsel ilişkiye girememek en belirgin deneyimdir. Vajinismusta en çok zorlanılan alanlar:

  1. Bazı vajinismuslu kadınlar vajenine hiçbir şeyin girişine izin vermez.
  2. Bazıları tampon kullanabilir ve jinekolojik muayeneyi yaptırabilir, ancak penisin girişine izin veremez.
  3. Bazıları zor da olsa, ne kadar acı hissetseler de penisin girişine izin verebilir.
  4. Bir kısmı penisin tamamen girişine izin verebilir; ancak yanma, batma, rahatsızlık ve acı hissi gibi olumsuz hisler haz almasını ve orgazm yaşamasını mümkün kılmaz.
  5. Bazı kadınlar çektikleri bütün sıkıntılara, acı ve tatminsiz cinsel birleşmelere rağmen, belki de eşini kırmamak adına yıllarca boyun eğebiliyor, vajinismusla yaşıyorlar.
  6. Vajinismuslu kadınlar yıllar içinde otomatik kasılmaları bir şekilde penisin girişini ve ilerlemesini sağlayacak kadar kesik kesik durdurmayı başarmış, kaslarını bir süreliğine gevşetmeyi öğrenmiş olabilirler.

Vajinismus Türleri

Vajinismus yaşayan kadınların erkeklerinde birçok durumda “karım ilişkiye giremiyor” şikayetleri çok olur. Vajinismus: Hiçbir cinsel ilişkiye giremeyip birleşmeye izin vermeyen, bazen ağrılı da olsa bir derece cinsel birleşme sağlayan, birleşme sırasında batma, acı hissi ve kasılmalar ile beraber yaşanan bir uyumsuzluk sorunudur.  Vajinismus oluşumuna göre iki türdür: Birincil ve ikincil vajinismus

Birincil Vajinismus (Primary Vajinismus)

Birincil vajinismusta, kadınlar hiçbir şekilde cinsel birleşmeye uygun pozisyon ve girişimlere uygun davranamaması, cinsel yaşamı boyunca istemsiz şekilde ağrı ve kasılmaları durduramayıp hiçbir şekilde cinsel ilişkiye girememektir.

İkincil  Vajinismus (Secondary Vajinismus)

Bu türünde, olumlu ve aktif bir  cinsel yaşamının ardından, belirli bir olay, doğum, cerrahi operasyon, vajinal enfeksiyon gibi faktörlerin peşi sıra gelişebilir. Her iki vajinismus türü için cinsel terapi ve psikoterapi süreçlerinde, psikolog tarafından hipnoterapi, EMDR terapisi, bilişsel davranışçı terapi gibi farklı tedavi yöntemleri kullanılarak iyileştirme sağlanabiliyor.

Antalya Vajinismus Nedir?  başlıklı yazımızda, çiftlerin yaşadığı bir cinsel uyumsuzluk olan vajinismus konusunda bilgi vermeye çalıştık. Antalya ‘da cinsel terapist, psikolog ve psikoterapi desteği ile eşler vajinismus sorununun üstesinden gelebilirler. Vajinismus kader değildir. Antalya vajinismus tedavi merkezleri açısından oldukça zengin bir şehirdir. Yaşadığınız şehirde uzman psikolog, psikoterapist, cinsel terapist desteğine ihtiyaç duyuyorsanız, vajinismus hakkında daha fazla okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sizler için Antalya cinsel terapi sitemizdeki vajinismus videolarını izlemenizi ve diğer vajinismus  yazılarımıza bir göz atmanızı tavsiye ederiz.

Cinsel Terapi Nedir? (Video)

 Vajinismus Hakkında Bilinmeyenler

 

©2019 Antalya Klinik Psikolog, Antalya Cinselterapist, Ali Bıçak, Her Hakkı Saklıdır.

Antalya Cinsel Terapi içeriğini sürekli yeniler, yeni içerikler üretmeye devam eder. 

Antalya Vajinismus Nedir?

Antalya Vajinismus Nedir ?

Antalya Vajinismus Nedir? Antalya cinsel terapi sitesi olarak, “Antalya Vajinismus Nedir?” sorusunun …

Antalya Cinsel Terapi Nedir

Antalya Cinsel Terapi Nedir ?

Antalya Cinsel Terapi Nedir ? Sizler için hazırladığımız bu videoda, cinsel terapiyle …

Antalya Erken Boşalma Tedavisi

Erken Boşalma Tedavisi

Antalya Erken Boşalma Tedavisi Antalya erken boşalma tedavisi yazımızı, erken boşalma, …

antalya erken boşalmadan kurtulmak

Antalya Erken Boşalmadan Kurtulmak

Antalya Erken Boşalmadan Kurtulmak Antalya Cinsel Terapi sitesinde cinsel işlev bozukluklarına …

erken boşalma sebepleri

Erken Boşalma Sebepleri

Erken Boşalma Sebepleri Antalya Cinsel Terapi sayfamızda, cinsel uyumsuzluklarla ilgili bilgilendirici …

erken boşalma nedir

Erken Boşalma Nedir ?

Erken Boşalma Nedir ? Erken Boşalma Nedir ? başlıklı yazımızda erkeklerin karşılaştığı, …