Erken Boşalma Sebepleri

erken boşalma sebepleri

Erken Boşalma Sebepleri

Erken Boşalma Sebepleri

Antalya Cinsel Terapi sayfamızda, cinsel uyumsuzluklarla ilgili bilgilendirici yazılar ve videolar bulacaksınız. Erken boşalma sebepleri başlıklı, yazımızda erken boşalmanın sebeplerini öğrenebilirsiniz.  Okuyacağınız yazılar ve izleyeceğiniz videolarda, vajinismus, cinsel sorunlar, erken boşalma, cinsel isteksizlik, ereksiyon bozukluğu konusunda merak ettiğiniz birçok sorunun cevabını bulabilirsiniz.

Burada okuyacağınız ve izleyeceğiniz hiçbir bilgi tedavi amacı taşımaz. Cinsel uyumsuzluk yaşayan kişiler için, Antalya ‘da cinsel terapist, psikolog, psikoterapist, psikolojik danışman, hipnoterapist ve evlilik terapisti ihtiyacını görmelerinde ve sıkıntılarına ulaşmada bir basamaktır. Bu yazıyı Antalya ‘da cinsel terapist olarak hizmet veren, Uzman Psikolog Ali Bıçak kaleme aldı.

Erken Boşalma Sebepleri

Gerçekten erken boşalma sebepleri kesin olarak belli olmasa da genellikle psikolojik, fiziksel veya duygusal birtakım etkenler erken boşalma sebebi olabiliyor. Erken boşalmanın en yaygın sebebi psikolojiktir. Bir çiftin cinsel ilişki sırasında yaşadığı uyumsuzluklardan söz ederken, mesela erken boşalma,

  • Erkek partneri ile rahatlıkla cinselliği yaşıyor mu?
  • Eşiyle cinsel ilişki sırasında herhangi bir kaygı yaşıyor mu?
    sorularının cevabı son derece önemlidir. Erken boşalma sebepleri ne olursa olsun, önemli olan çiftin cinsellikten aldığı tatminin yeterli olup olmadığıdır. Eğer çift, yaşadınları cinsellikten yeterince tatmin duymuyorsa, cinsel ilişkinin başlarında boşalma gerçekleşiyorsa, boşalma sorunundan söz edilebilir.

Erken Boşalma Sorunu Nasıl Gelişir

Kaynağı belli olmayan korku olarak tanımlanan anksiyete gibi, diğer başka duygusal ve psikolojik faktörler, stres ya da depresyon gibi faktörler erken boşalmaya sebep olabiliyor. Erken boşalma ilk cinsel deneyimle birlikte oluşmuş devam ediyor olabilir. Sonradan gelişen erken boşalma nedenleri de olabiliyor.

Eğer boşalmayı denetlemede edindiğiniz bilgiler ve uygulamalar yeterli gelmiyorsa, en yakın Antalya ‘da cinsel terapist size yardımcı olabilir.  Sorununuzun farkında olun ve yardım istemekten çekinmeyin. Cinsel terapi haftalık seanslarla ihtiyacınız olan becerileri size öğretir, terapi sürecinden geçerseniz erken boşalma sorunundan kurtulabilirsiniz.

Erken boşalma sorunu yaşayan çiftilerin ilişkisi de olumsuz etkilenir. Erken boşalma için kullanacağınız ilaçlar ilişkinizdeki sorunları çözümleyemez. Bu sorunun çözümünde kullanılacak birlikte atılacak adımlar, işbirliğinizi arttırır, çift olarak birbirinize daha yakın ve sevgi dolu olabilirsiniz. Cinsellikle ilgili hem kadının hem de erkeğin yanlış inançları cinsel terapide ele alınır, daha gerçekçi bir bakış açısına kavuşursunuz.

Erken boşalma sebepleri başlıklı yazımızda okuduklarınız size yeterli bilgi vermiyorsa, aşağıda linkini verdiğimiz yazılar ilginizi çekebilir.

Antalya Erken Boşalmadan Kurtulmak

 

©2017 Antalya Klinik Psikolog, Antalya Cinselterapist, Ali Bıçak, Her Hakkı Saklıdır.

Antalya Cinsel Terapi içeriğini sürekli yeniler, yeni içerikler üretmeye devam eder. ?

Antalya Vajinismus Nedir?

Antalya Vajinismus Nedir ?

Antalya Vajinismus Nedir? Antalya cinsel terapi sitesi olarak, “Antalya Vajinismus Nedir?” sorusunun …

Antalya Cinsel Terapi Nedir

Antalya Cinsel Terapi Nedir ?

Antalya Cinsel Terapi Nedir ? Sizler için hazırladığımız bu videoda, cinsel terapiyle …

Antalya Erken Boşalma Tedavisi

Erken Boşalma Tedavisi

Antalya Erken Boşalma Tedavisi Antalya erken boşalma tedavisi yazımızı, erken boşalma, …

antalya erken boşalmadan kurtulmak

Antalya Erken Boşalmadan Kurtulmak

Antalya Erken Boşalmadan Kurtulmak Antalya Cinsel Terapi sitesinde cinsel işlev bozukluklarına …

erken boşalma sebepleri

Erken Boşalma Sebepleri

Erken Boşalma Sebepleri Antalya Cinsel Terapi sayfamızda, cinsel uyumsuzluklarla ilgili bilgilendirici …

erken boşalma nedir

Erken Boşalma Nedir ?

Erken Boşalma Nedir ? Erken Boşalma Nedir ? başlıklı yazımızda erkeklerin karşılaştığı, …