Vajinismus Türleri

vajinismus türleri

Vajinismus Türleri

Vajinismus Türleri

Antalya Cinsel Terapi sitesi, bu yazıda vajinismus türleri üzerine yazdı. Vajinismus türleri başlıklı yazımız, vajinismus rahatsızlığının gelişimine göre iki tür vajinismus belirtisi olduğunu söylüyor. Vajinismus hakkında daha detaylı bilgi ve tavsiye için yazımızı sonuna kadar okumanızı öneririz.

Vajinismus Türleri Nelerdir ?

Vajinismus Nedir ?

Vajinismus birçok durumda hiçbir cinsel birleşmeye izin vermeyen, bazen ağrılı da olsa bir derece cinsel birleşme sağlayan, birleşme sırasında batma, acı ve kasılmalar ile yaşanan bir uyumsuzluk sorunudur. Vajinismus rahatsızılığı olan çift iletişim ve buna eşlik eden duygusal problemlerle de baş etmek zorunda kalabilirler. Cinsel uyumsuzluk iletişim sorunlarını, iletişim sorunları cinsel uyumsuzluğu besler.

Vajinismus Türleri

Vajinismus oluşumuna göre iki türdür: Birincil ve ikincil vajinismus. Rahatsızlığın ne zaman başladığı ve nasıl geliştiği türünü belirler.

Birincil Vajinismus (Primary Vajinismus)

Kadının hiçbir şekilde cinsel birleşmeye uygun pozisyon ve girişimlere uygun davranamaması, cinsel yaşamı boyunca istemsiz şekilde ağrı ve kasılmaları durduramayıp cinsel ilişkiye hiçbir şekilde girememesidir. Birincil vajinismus hastalığında hiçbir şekilde cinsel birleşme sağlanamıştır.

İkincil  Vajinismus (Secondary Vajinismus)

İkincil vajinismus türünde kadın olumlu, tatminkar ve aktif bir  cinsel yaşamın ardından cinsel sorun yaşayabilir. Belirli bir olay, doğum, cerrahi operasyon, vajinal enfeksiyon gibi faktörlerin peşi sıra gelişebilir. Her iki vajinismus türü için farklı tedavi yöntemleri kullanılarak iyileştirme sağlanabiliyor. Cinsel terapide vajinismus sorununuza çözüm bulabilirsiniz.

Vajinismus Tedavisi İçin Cinsel Terapi 

Hangi türün vajinismus belirtileri olursa olsun, vajinismus tedavisi için başvuracağınız ilk seçenek cinsel terapi olmalıdır. Vajinismus tedavisi için cinsel terapi dışında aranan çözümler size vakit ve nakit kaybettirir. Ertelemek ve kaçınmak yerine sorununuzun üzerine gidin. Mesleki deneyimi ve bilgi birikimine güvendiğiniz bir cinsel terapistten randevu talep edin. Terapistinizle yapacağınız görüşmede vajinismus hastalığı hakkında daha detaylı bilgi edinebilirsiniz. Hangi adımları atacağınız, çözüm için nereden başlayacağınızı öğrenebilirsiniz.

©2019 Klinik Psikolog, Antalya Cinselterapist, Ali Bıçak, Her Hakkı Saklıdır.

Antalya Cinsel Terapi içeriğini sürekli yeniler, yeni içerikler üretmeye devam eder. ?

Antalya Vajinismus Nedir?

Antalya Vajinismus Nedir ?

Antalya Vajinismus Nedir? Antalya cinsel terapi sitesi olarak, “Antalya Vajinismus Nedir?” sorusunun …

Antalya Cinsel Terapi Nedir

Antalya Cinsel Terapi Nedir ?

Antalya Cinsel Terapi Nedir ? Sizler için hazırladığımız bu videoda, cinsel terapiyle …

Antalya Erken Boşalma Tedavisi

Erken Boşalma Tedavisi

Antalya Erken Boşalma Tedavisi Antalya erken boşalma tedavisi yazımızı, erken boşalma, …

antalya erken boşalmadan kurtulmak

Antalya Erken Boşalmadan Kurtulmak

Antalya Erken Boşalmadan Kurtulmak Antalya Cinsel Terapi sitesinde cinsel işlev bozukluklarına …

erken boşalma sebepleri

Erken Boşalma Sebepleri

Erken Boşalma Sebepleri Antalya Cinsel Terapi sayfamızda, cinsel uyumsuzluklarla ilgili bilgilendirici …

erken boşalma nedir

Erken Boşalma Nedir ?

Erken Boşalma Nedir ? Erken Boşalma Nedir ? başlıklı yazımızda erkeklerin karşılaştığı, …