Vajinismus Nasıl Geçer ?

antalya vajinismus nasıl geçer

Vajinismus Nasıl Geçer ?

Vajinismus Nasıl Geçer ?

Vajinismus Nasıl Geçer?” adlı makalemizde,  “Vajinismus nedir, Vajinismus ne demek, Vajinismus hastalığı nedir, Vajinismusun tedavisi var mı, Vajinismus tedavi merkezi, Vajinismus egzersizleri nelerdir, Vajinismus belirtileri nasıl anlaşılır?” gibi birçok soruya cevap bulabilirsiniz.

Vajinismus Nasıl Geçer ?

Vajinismus Nedir ?

“Vajinismus nedir?” sorusuna cevap arayan çiftler için Antalya, vajinismus tedavi merkezlerinin çok yoğun olduğu bir şehirdir.  Bir cinsel sorun olarak vajinismus, birçok çiftin cinsel yaşamını olumsuz etkiler. Cinselliğe bütünüyle izin vermeyen, ilişkiye girememek ya da ilişkiye izin verse de kadına ağrılı ve zor bir süreç yaşatan vajinismus sadece kadının sorunu değildir. Kadın cinsel ilişki hazırlığında ve başlangıcında birtakım korkular, düşünceler ve endişelerden ötürü bedeninde istemsiz kasılmalar yaşar ve ağrılar hisseder. Bedensel, duyusal ve duygusal olarak yaşadıkları kendisinin kontrolünde değildir. Sorun çiftlerin ortak sorunudur. Hem erkeğin hem kadının sorunun oluşumuna ve sürmesine katkısı vardır.

Vajinismus Belirtileri Nasıl Anlaşılır ?

Vajinismus Hastalığı Nedir ?

Yeni evli ya da evliliğe hazırlanan bir çift, vajinismus hastalığı olup olmadığını jinekolojik muayeneye verdiği tepki ile kolayca anlayabilir. Çoğu vajinismuslu kadın, kolay kolay jinekolojik muayene olamaz. Muayene fikri bile onu korkutur. Eğer siz, henüz hiçbir kadın doğum uzmanına kontrol olamamışsanız büyük ihtimal vajinismus rahatsızlığınız olabilir. Eğer cinsel ilişki denemelerinde kasılma, ağrı ve yoğun olumsuz duyum ve duygular yaşıyorsanız size yakın bir cinsel terapistten randevu talep etmelisiniz.

Vajinismus Tedavisi Var mı ?

Eğer siz de vajinismus hastalığı yaşıyorsanız, vajinismustan kendi kendine kurtulmak çok zor. Acı ve kasılma döngüsünü kırabilecek tedavi ve terapi tekniklerine kesinlikle ihtiyaç vardır. Bu yüzden  ilk ve tek çare cinsel terapidir. Size en yakın bir cinsel terapiste başvurmalısınız. Cinsel terapide adım adım neler yapacağınızı öğrenir, cinsel terapistiniz eşliğinde sorunlarınıza farklı bir bakış açısı edinirsiniz.

Vajinismus Tedavi Merkezi

Antalya, vajinismus tedavi merkezleri açısından oldukça zengin bir şehirdir. Size en uygun vajinismus tedavi merkezine başvurarak, vajinismusun cinsel terapide nasıl kolaylıkla çözümlenebildiğini öğrenebilirsiniz.

Cinsel terapi sürecine eşinizin ve sizin gönüllü katılımınız önemlidir. Kararlı ve inançlı olmanız, cinsel terapide atacağınız adım ve uygulayacağınız ödevlere karşı sorumluluklarınızı yerine getirmeniz halinde vajinismus kolaylıkla çözümlenebiliyor.

Vajinismus Egzersizleri Nelerdir ?

Vajinismus egzersizleri birçok aşamadan oluşur. Birçok kadın ve erkek vajinismus egzersizleri nelerdir sorusunun cevabını sadece parmak egzersizleri olarak biliyorlar. Vajinismus egzersizleri parmak egzersizlerinin yanında birçok başka davranışçı ve bilişsel egzersizleri de kapsar. Duyulara odaklanma egzersizi, nefes ve gevşeme egzersizi, kegel kaslarını çalıştırma egzersizi, oto hipnoz ve başka birçok vajinismus egzersizi vardır.

Vajinismus nasıl geçer ? başlıklı yazımızın sonuna geldik. Eğer siz vajinismus tedavisi için Antalya ‘da uzman psikolog arıyorum, vajinismus tedavi merkezlerine ulaşmak istiyorum diyorsanız sitemizi daha detaylı inceleyebilirsiniz. Antalya vajinismus terapi merkezleri arasında, Antalya Psikoloji Enstitüsü olarak alanında uzman kadrosuyla sorularınızı cevaplıyoruz.

 

©2019 Antalya Klinik Psikolog, Antalya Cinselterapist, Ali Bıçak, Her Hakkı Saklıdır.

Antalya Cinsel Terapi içeriğini sürekli yeniler, yeni içerikler üretmeye devam eder. 

 

Antalya Vajinismus Nedir?

Antalya Vajinismus Nedir ?

Antalya Vajinismus Nedir? Antalya cinsel terapi sitesi olarak, “Antalya Vajinismus Nedir?” sorusunun …

Antalya Cinsel Terapi Nedir

Antalya Cinsel Terapi Nedir ?

Antalya Cinsel Terapi Nedir ? Sizler için hazırladığımız bu videoda, cinsel terapiyle …

Antalya Erken Boşalma Tedavisi

Erken Boşalma Tedavisi

Antalya Erken Boşalma Tedavisi Antalya erken boşalma tedavisi yazımızı, erken boşalma, …

antalya erken boşalmadan kurtulmak

Antalya Erken Boşalmadan Kurtulmak

Antalya Erken Boşalmadan Kurtulmak Antalya Cinsel Terapi sitesinde cinsel işlev bozukluklarına …

erken boşalma sebepleri

Erken Boşalma Sebepleri

Erken Boşalma Sebepleri Antalya Cinsel Terapi sayfamızda, cinsel uyumsuzluklarla ilgili bilgilendirici …

erken boşalma nedir

Erken Boşalma Nedir ?

Erken Boşalma Nedir ? Erken Boşalma Nedir ? başlıklı yazımızda erkeklerin karşılaştığı, …