Cinsel Terapi Ne Sağlar?

Cinsel Terapi Ne Sağlar?

Her hangi bir cinsel sorunla bize ulaşıyor ve sorununuza yardım arıyorsanız, psikoloğumuz sizi ister telefonla ister yüz yüze yapacağımız görüşmede dikkatli bir şekilde dinler. Bu görüşmeyi daha çok, yaşadığınız sorunun cinsel terapide çözümlenip çözümlenemeyeceğine karar vermek için yapıyoruz. Bu yüzden bize vereceğiniz bilgiler çok önemli ve kararımızı etkileyecektir. İlk görüşmede yaşanılan cinsel problemin netleştirilip, eğer cinsel terapide çözümlenebilecekse, ne kadar süreceği, hangi sıklıkla görüşüleceği ve size neye malocağı gibi noktaları kararlaştırırız.  Cinsel terapiye karar verirseniz de görüşmelerimizi terapi seansları planlıyoruz.

Biz cinsel sorunların çözümünde çiftle çalışmayı tercih ediyoruz. Yani cinsel sorununuz var ve çözümlemek istiyorsanız, öncelikle eşinizi ya da partnerinizi terapiye dahil etmek cinsel terapide ilerlemeyi hızlandırıyor. Haftalık seanslar daha uygun olsa da yaşadığınız yerin bize uzaklığı da göz önüne alınarak sıkıştırılmış seanslarla da çalışabiliyoruz. Terapi odasında yapacağımız tek şey konuşmak olacaktır. Siz yaşadıklarınızı anlatırsınız, biz sorunuzu anlamaya çalışır ve size psiko eğitim şeklinde bilgilendirmeler yaparız. Terapi odasında bunun dışında her hangi bir şey yapmayız. Seanslarda belirlenen, evde uygulayacağınız ‘aşk oyunları’ olarak nitelediğimiz ev ödevlerini eşinizle birlikte, eviniz de ya da konakladığınız yerde oluşturacağınız ‘ideal ortam’ da rahatlıkla yapabiliyor olmalısınız.

Cinsel sorun yaşayan danışanlarımız ilk görüşmede her ne kadar zorlansalar da, sonuçta en mahreminizi anlatıyorsunuz, kim olursa olsun kaygılanmamak elde olmasa gerek. Ben tabiri caizse cinsel terapiye gelene kadar geçirilen süre ve çabaları ‘cam kırıkları üzerinde çıplak ayakla yürümeye’ benzetirim. Yıllardır cinsel terapi yapıyorum ve ilk görüşmede danışanlarımızın kaygılarının giderek azaldığını ve ilk seansın sonunda oldukça rahatladıklarını gözlemlemişimdir. Bir kez kimseye anlatamadığınızı cinsel terapistinize anlatmaya başladığınızda, yaşadığınız sorun her neyse, onu başkalarının da yaşıyor ihtimalini bilmeniz, ve ulaşılacak çözümleri farketmeniz her halde rahatlatsa gerek.

Ülkemiz gerçekten cinsel terapi alanında eğitimli uzmanlar açısında malesef yeterli değil. Bir çok cinsel sorun daha çok psikolojik kaynaklı ve psikolojik danışmanlık, psikoterapi  ile ancak sağaltılabiliyor. Diğer alternatif çözümler hem zamanınız hem de ekonominiz açısından size kayıp yaşatabilir. Bu yüzden Cinsel terapi diyoruz. Tabi ki de, en iyi, en doğru en tecrübeli, en güvenilir bulduğunuz cinsel terapiste başvurmalısınız.

©2017 Antalya Klinik Psikolog, Antalya Cinselterapist, Ali Bıçak, Her Hakkı Saklıdır.

Antalya Cinsel Terapi içeriğini sürekli yeniler, yeni içerikler üretmeye devam eder. ?

Antalya Vajinismus Nedir?

Antalya Vajinismus Nedir ?

Antalya Vajinismus Nedir? Antalya cinsel terapi sitesi olarak, “Antalya Vajinismus Nedir?” sorusunun …

Antalya Cinsel Terapi Nedir

Antalya Cinsel Terapi Nedir ?

Antalya Cinsel Terapi Nedir ? Sizler için hazırladığımız bu videoda, cinsel terapiyle …

Antalya Erken Boşalma Tedavisi

Erken Boşalma Tedavisi

Antalya Erken Boşalma Tedavisi Antalya erken boşalma tedavisi yazımızı, erken boşalma, …

antalya erken boşalmadan kurtulmak

Antalya Erken Boşalmadan Kurtulmak

Antalya Erken Boşalmadan Kurtulmak Antalya Cinsel Terapi sitesinde cinsel işlev bozukluklarına …

erken boşalma sebepleri

Erken Boşalma Sebepleri

Erken Boşalma Sebepleri Antalya Cinsel Terapi sayfamızda, cinsel uyumsuzluklarla ilgili bilgilendirici …

erken boşalma nedir

Erken Boşalma Nedir ?

Erken Boşalma Nedir ? Erken Boşalma Nedir ? başlıklı yazımızda erkeklerin karşılaştığı, …