Cinsel Terapi Nasıl Yapılır ?

cinsel terapi nasıl yapılır

Cinsel Terapi Nasıl Yapılır ?

Cinsel Terapi Nasıl Yapılır ?

Antalya cinsel terapi sitesi, cinsellikle ilgili bilgilendirici nitelikte yazılar yazmaya devam ediyor. Cinsel terapi nasıl yapılır başlıklı bu yazımızda, cinsel terapi yöntemleri, cinsel terapi fiyatları, cinsel terapi ödevleri, cinsel terapi egzersizleri gibi konularda kısa bilgiler sunuyoruz.

Cinsel Terapi Nasıl Yapılır ?

Cinsel terapi konuşarak yapılır. Cinsel uyum sorunu yaşayan herkesin ihtiyacı olan cinsel terapi, bir çok psikoterapi tekniklerini içeren, psikoterapi seans odasında yapılır. Cinsel terapiye başvuran çiftler öncelikle yaşadıkları sorunu detaylı bir şekilde anlatırlar. Cinsel terapist, sorunun netleştirip, çözüm için bir formül geliştirir. Geliştirilen formül, tamamen sizlerin kendi ev ortamınızda uygulamalarla hayata geçirilir. Seans odasında hiçbir uygulama söz konusu değildir.

Cinsel Terapi Yöntemleri

Cinsel terapi desteği alan danışanlarımızın büyük çoğunluğu cinsel sorunlarına çözüm buluyor. Tabi ki çok düşük bir oran terapiyi bırakabiliyor. Cinsel terapi nasıl yapılır çerçevesine uyamayabiliyorlar. Cinsel terapi yöntemleri içinde, davranışçı ev ödevleri dediğimiz, evde uygulayacakları aşk oyunlarını uygulamak istemiyor, direnç geliştirebiliyor ve seansları bırakabiliyorlar. Bu durumda, yapabileceğimiz bir şey yok, ancak terapiye devam edilirse, bu direncin aşılması, adımların atılabilmesi yönünde bir çok terapi tekniği var ve kullanıyoruz. Bilişsel ve davranışçı yaklaşım, duygu odaklı ve transaksiyonel analiz  cinsel terapi yöntemlerinden bazılarıdır.

Cinsel Terapi Ödevleri

Cinsel Terapi Egzersizleri

Cinsel terapi ödevleri ve cinsel terapi egzersizleri davranışçı terapi yönteminin uygulamalarıdır. Nefes ve gevşeme, duyulara odaklanma egzersizleri, kegel egzersizleri, parmak egzersizleri, mastürbasyon egzersizlerini içerir. Bu egzersizler danışanların kendi evinde oluşturdukları ideal ortamda uygulanır.

Unutmayın, cinsel terapiden yüzde yüz yarar sağlanacağını söyleyebiliriz, tabi danışan olarak, sorun yaşayan sizlerin üzerine düşen sorumlulukları bütün güçlüklere ragmen kararlılıkla yerine getirebilmeniz şartıyla. Evde yapılacak uygulamaları harfiyen yerine getirdiğinizde çözüme ulaşabilirsiniz.

Cinsel Terapi Nasıl Yapılır ?

Cinsel Terapi Yöntemleri

Eğer cinsel yaşamınız ketlenmiş, hiç cinsellik yaşayamıyorsanız, cinsel terapi programı kaybettiğiniz eski cinsel yaşamınıza kavuşmanıza kesinlikle destek olur. Hiç cinsellik deneyimlememiş olsanız da cinsel yaşamınızı kazanabilir, sağlıklı ve uyum içinde tatminkar bir cinselliğe kavuşabilirsiniz.

Cinsel Terapi Fiyatları

Cinsel terapi fiyatları için kesin bir miktar söylemek zor da olsa, baş vurduğunuz uzmanın mesleki deneyimi, bilgi birikimi ve uyguladığı yaklaşıma göre değişir. Cinsel terapi fiyatları seans üzerinden uygulandığı gibi, tüm süreç için de belirlenebilir. Bu sizin olanaklarınız ve terapistinizle varacağınız mutabakata göre değişir. Antalya cinsel terapi ücretleri açısından değişkenlik gösteren bir şehirdir. Cinsel terapi fiyatları 150 tl ile 300 tl arasında değişebilir.

Cinsel Sorun Aile ve Evlilik İlişkilerini Olumsuz Etkiler

Cinsel problemler aile ve evlilik ilişkilerini olumsuz etkiler. Cinsel bir sorun yüzünden evliliğinizin-ilişkinizin sonlanmasına musaade etmeyin. İster evli, ister bekar, isterse bir ilişki içinde olun, cinsel terapi desteği ile cinsel yaşamınızı zenginleştirip uyumlu ve tatminkar bir hale getirebilirsiniz. Haz ve doyum veren, birlikte rahatlamış ve huzur içinde bir cinsel yaşam herkesin hakkıdır.

©2017 Antalya Klinik Psikolog, Antalya Cinselterapist, Ali Bıçak, Her Hakkı Saklıdır.

Antalya Cinsel Terapi içeriğini sürekli yeniler, yeni içerikler üretmeye devam eder. ?

Antalya Vajinismus Nedir?

Antalya Vajinismus Nedir ?

Antalya Vajinismus Nedir? Antalya cinsel terapi sitesi olarak, “Antalya Vajinismus Nedir?” sorusunun …

Antalya Cinsel Terapi Nedir

Antalya Cinsel Terapi Nedir ?

Antalya Cinsel Terapi Nedir ? Sizler için hazırladığımız bu videoda, cinsel terapiyle …

Antalya Erken Boşalma Tedavisi

Erken Boşalma Tedavisi

Antalya Erken Boşalma Tedavisi Antalya erken boşalma tedavisi yazımızı, erken boşalma, …

antalya erken boşalmadan kurtulmak

Antalya Erken Boşalmadan Kurtulmak

Antalya Erken Boşalmadan Kurtulmak Antalya Cinsel Terapi sitesinde cinsel işlev bozukluklarına …

erken boşalma sebepleri

Erken Boşalma Sebepleri

Erken Boşalma Sebepleri Antalya Cinsel Terapi sayfamızda, cinsel uyumsuzluklarla ilgili bilgilendirici …

erken boşalma nedir

Erken Boşalma Nedir ?

Erken Boşalma Nedir ? Erken Boşalma Nedir ? başlıklı yazımızda erkeklerin karşılaştığı, …